Maquettes voor het Nieuwe Instituut

Klas VX2 maakte in opdracht van het Nieuwe Instituut ontwerpen voor een nieuw archiefgebouw, dat ook door publiek kan worden bezocht. De ruimte moet aan vele eisen voldoen, zoals beperking van daglicht en luchtvochtigheid, vanwege de kwetsbaarheid van archiefstukken. Tegelijkertijd moet het gebouw aantrekkelijk en makkelijk toegankelijk worden voor publiek, en een goede verbinding krijgen met de andere ruimtes van het NI.

Eerst werd vooronderzoek gedaan naar bestaande museale gebouwen met ook een extensie, ter inspiratie. Er werden schetsen gemaakt en tenslotte een maquette van het bestaande gebouw plus de nieuwe toevoeging. Het ontwerp mocht overal rondom het bestaande ontwerp geplaatst worden, zoals in de vijver, onder de grond, of zelfs op het dak.

Bij de presentaties waren Janou Munnik en Brittany Brighouse aanwezig namens het Nieuwe Instituut.

 

Geplaatst in Nieuws.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *