Kickoff project Slavernijverleden Rotterdam

Opdrachtgever Louisa Balk van Stadsarchief Rotterdam was digitaal aanwezig om de opdracht voor klas VWO 2 toe te lichten.
De leerlingen gaan, na een oproep van de overheid, het slavernijverleden van Rotterdam bestuderen en zichtbaar maken in animatiefilms, de beste filmpjes zullen dan worden gepubliceerd op een website via het Stadsarchief.

Daarnaast wordt een nieuw ontwerp gemaakt voor een monument op een historisch beladen plek in de stad. Niet het bestaande slavernijmonument aan de Lloydkade is voor deze leeftijd een goed voorbeeld, maar wel bijvoorbeeld de lichtjes in de stoep in Kralingen over de brandgrens aan het begin van de 2e wereldoorlog.

Geplaatst in Klas 2, Nieuws.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *