Presentaties bij het Hoogheemraadschap

Klas VX3 heeft de resultaten van hun onderzoek naar Zeespiegelstijging gepresenteerd in de plenaire zaal van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, in aanwezigheid van opdrachtgever Neeldert van Laar en expert Arie de Gelder.

Door klimaatverandering, en met name de zeespiegelstijging, neemt het risico op overstromingen in de Rotterdamse haven en de omringende gebieden in de komende decennia toe. De huidige klimaatscenario’s houden rekening met een zeespiegelstijging tussen de 100 en 150 cm tot 2100, maar het zou ook veel erger kunnen worden.

De leerlingen van het Technasium onderzochten verschillende scenario’s, en welke gevolgen deze voor Rotterdam kunnen hebben, zij bekeken de huidige veiligheidsmaatregelen (zo is een bezoek gebracht aan de Maeslantkering) en bedachten oplossingen voor de toekomst.

Geplaatst in Nieuws.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *